چگونه یک اتاق را در 13 مرحله رنگ آمیزی کنیم

رنگ آمیزی اتاق به چه چیزی نیاز دارد و چقدر هزینه دارد؟

ویدیوی ما را تماشا کنید و دستورالعمل های آسان ما را در مورد نحوه آماده سازی و نقاشی مانند یک حرفه ای بخوانید.

چگونه یک اتاق را به صورت حرفه ای رنگ آمیزی می کنید؟

هنریکه و ربکا همه چیزهایی را که باید قبل از شروع نقاشی اتفاق بیفتد، از جمله نحوه انتخاب درخشش مناسب و بهترین راه برای پوشاندن شیشه پنجره بررسی کردند. سپس چند ترفند حرفه‌ای را برای مسواک زدن و غلتاندن به او نشان داد که به کار سریع‌تر، بهتر جلوه دادن و ماندگاری بیشتر کمک می‌کند.

هنگام خرید رنگ به چه نکاتی توجه کنیم

 • بالاترین قیمت را انتخاب کنید: صرف نظر از اینکه چه مارک رنگی را خریداری می کنید، هنریکه می گوید گران ترین محصول را انتخاب کنید. این کار چند دلار به ازای هر گالن اضافه می‌کند، اما رنگ بهتر کار را آسان‌تر می‌کند، نتایج ظاهری بهتری به همراه دارد و پایانی طولانی‌تر ایجاد می‌کند.
 • درخشندگی مناسب را بدست آورید: توانایی یک پوشش برای بازتاب نور از براقیت بالا، براق ترین و قابل شستشوترین، تا صاف یا مات است که درخشندگی ندارد و تمیز کردن آن سخت است. استفاده از براقیت زیاد قابل بخشش نیست – هر ضربه قلم مو قابل مشاهده است – بنابراین هنریک از نیمه براق برای تزئینات، پنجره ها و درها استفاده می کند. ساتن کمی درخشش کمتر و ماندگاری زیادی دارد که آن را به انتخابی عالی برای کابینت تبدیل می کند. پوسته تخم مرغ کم براق، انتخاب هنریک برای دیوار است. تخت‌ها و مات‌ها، اگرچه در پنهان کردن عیوب عالی هستند، اما راحت‌تر لکه‌دار می‌شوند، خراشیده می‌شوند و رنگ می‌شوند. آنها در سقف بهترین هستند.
 • VOC ها را بررسی کنید: ترکیبات آلی فرار موجود در رنگ می توانند باعث سردرد و تحریک تنفسی شوند و سرطان زا هستند. در حین استفاده بیشتر از حالت گاز خارج می شود و تا هفته ها پس از آن نیز گازگیری را ادامه می دهد. به همین دلیل است که هنریک رنگ هایی با VOC صفر یا کم (50 گرم در لیتر یا کمتر) را ترجیح می دهد.
 • پرایمر/رنگ: «کل صنعت در حال تغییر به سمت ترکیب آستر و رنگ است. “این چیز خوبی است، زیرا بسیاری از مردم از پرایمر صرف نظر می کنند و این ترکیب بهتر از هیچ است.” با این حال، برای یک سطح ناتمام یا مشکل، او همیشه از یک پرایمر مستقل استفاده می کند. و اگر از رنگ تیره استفاده می کند، پرایمر را با حدود 80 درصد رنگ رنگ آمیزی می کند تا اطمینان حاصل شود که دو لایه رویی کار را انجام می دهند.

هزینه رنگ آمیزی یک اتاق در هر فوت مربع چقدر است؟

وقتی صحبت از رنگ آمیزی دیوارها می شود، انتظار داشته باشید که برای هر فوت مربع حدود 3 تا 4 دلار بپردازید.

چگونه یک اتاق را در 13 مرحله رنگ آمیزی کنیم

 1. ترتیب صحیح را یاد بگیرید مطمئن شوید که یک رویکرد منطقی و گام به گام برای رنگ آمیزی اتاق خود دارید. تصویر ما را به عنوان یک راهنمای مفید ببینید.

 1. آماده سازی: برداشتن سخت افزار

سخت‌افزار پنجره‌ها، ضربه‌های درب، صفحات پوشش الکتریکی و وسایل روشنایی را بردارید و کنار بگذارید. با جدا شدن هر قطعه، هنریکه روی پیچ های آن نوار چسب می زند، محل آن را روی نوار می نویسد و همه چیز را در یک سطل در همان اتاق قرار می دهد.

نوشته مرتبطی بخوانید  چرا باید ما را برای نقاشی ساختمان در تهران انتخاب کنی؟

3. آماده سازی: از کف و ماسه محافظت کنید

نوار نقاش را در کنار تخته قرنیز روی زمین بمالید، سپس ورق های کاغذ رزین را به این نوار بچسبانید. کاغذ را با پارچه های قطره ای بپوشانید. برای اطمینان از چسبندگی خوب رنگ، لبه ها و پنجره ها را با کاغذ 220 کمی سنباده بزنید. گرد و غبار را با یک جاروبرقی HEPA و سپس یک پارچه مرطوب پاک کنید. رنگی را که بیش از 40 سال از عمر آن می گذرد، بدون اینکه ابتدا آن را برای سرب آزمایش کنید، سنباده نزنید.

 1. رنگ آمیزی پنجره ها: محافظ شیشه

عکس آنتونی تیولی
با استفاده از یک برس صاف 2 اینچی (با نوک مربع)، دو لایه مایع ماسک شیشه را بمالید. این کار زمان کمتری نسبت به نوار چسب می برد و یک مانع شفاف و بدون خونریزی را تشکیل می دهد. اگر کمی مایع روی ارسی نشست، فقط صبر کنید تا خشک شود و روی آن را رنگ کنید.

برس و مایع ماسک برای خرید در The Home Depot موجود است

5.

رنگ آمیزی ویندوز: تاپ ارسی

عکس آنتونی تیولی
ارسی را کمی باز کنید و لبه های کنار شیشه را با برس ارسی با زاویه 1½ اینچ رنگ کنید. هنوز به ریل پایین دست نزنید. حالا روی ارسی و روی کناره ها را بپوشانید. یک چاقوی نواری، که نشان داده شده است، رنگ را از دیوارها و تزئینات پنجره حفظ می کند.

 1. Painting Windows: Bottom Shash

عکس آنتونی تیولی
مانند مرحله 5، ارسی را کمی باز کنید و لبه های داخلی و سپس سطح ارسی را رنگ کنید. حالا آن را به طور کامل بالا بیاورید و ارسی بالایی را پایین بیاورید. ریل پایین آن و هر قسمت از دست رفته را رنگ کنید. هر دو لنگه را حداقل 90 دقیقه باز بگذارید تا رنگ خشک شود.

 1. تریم نقاشی: درزها و گوشه‌ها

عکس آنتونی تیولی
هرچه درزهای باز کمتر باشد، دیوار شما بهتر به نظر می رسد. یک لوله درزگیر نزدیک به نوک آن ببرید تا یک مهره کوچک به دست آورید. هنگامی که نوک آن را روی درز می کشید، ماشه تفنگ درزگیر را به اندازه کافی فشار دهید تا جریان مداوم درزگیر حفظ شود. مهره را با یک انگشت پیچیده شده در پارچه مرطوب صاف کنید.

 1. Painting Trim: پر کردن نقص

عکس آنتونی تیولی
با استفاده از نوری که با زاویه کم نسبت به سطح نگه داشته شده است، به دنبال سوراخ ها و سوراخ های کوچک باشید. آنها را با دو لایه پرکننده چوبی بر پایه آب که با یک چاقوی بتونه انعطاف پذیر استفاده می شود پر کنید. پس از خشک شدن هر لایه، آن را با کاغذ سنباده 220 صاف کنید. قبل از رنگ آمیزی سوراخ های بزرگ و عمیق را با پرکننده چوبی دو قسمتی سریع و ماسه پر کنید.

پرکننده های چوب در The Home Depot موجود هستند

 1. Painting Trim: برس برس

عکس آنتونی تیولی
یک قلم مو خطوط قالب گیری را دنبال می کند و سطح صاف تری نسبت به غلتک به جا می گذارد. در حالت ایده‌آل، به اندازه‌ای پهن است که بدون اینکه روی لبه‌ها بچرخد، به‌صورت یک‌طرفه روی صفحه را بچرخاند. صورت و سپس لبه ها را رنگ کنید. وقتی اولین لایه خشک شد – در حدود 90 دقیقه – لایه دوم را بمالید.

 1. نقاشی دیوارها: برش در اطراف و در گوشه ها

عکس آنتونی تیولی
در امتداد محیط دیوار، جایی که با تزئینات، سقف و سایر دیوارها برخورد می‌کند، روی نواری به پهنای ۱ و نیم تا ۲ اینچ از رنگ دیوار بکشید. رنگ آمیزی این نوار، فرآیندی به نام برش، رنگ را در مناطقی قرار می دهد که غلتک به راحتی نمی تواند به آن برسد. در کنار تزئینات و سقف، برش نیز یک خط رنگ واضح را تشکیل می دهد که با غلتک به تنهایی غیرممکن است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، از ضربه های طولانی و ثابت و قلم مویی که بیش از حد رنگ پر نشده است استفاده کنید. هنریکه ترجیح می دهد با یک برس ارسی زاویه دار به عرض 2.5 اینچ برش بزند. برای کنترل حداکثری، آن را با انگشتانش تا حد ممکن به فرول می‌گیرد.

 1. نقاشی دیوارها: اعمال کنید، سپس پر کنید
نوشته مرتبطی بخوانید  به ما اعتماد کنید

عکس آنتونی تیولی
مقداری رنگ را در مخزن یک سینی رنگ بریزید، پوشش غلتکی را در آن فرو کنید، سپس با غلتاندن پوشش روی قسمت برآمدگی سینی، رنگ را به طور یکنواخت پخش کنید. غلتک را به سمت دیوار بیاورید و با استفاده از سرعت متوسط و حرکت کنترل شده، به شکل W رول کنید تا رنگ به سرعت از روی غلتک و روی دیوار (A) خارج شود.

شکاف ها را پر کنید و لایه رنگ را به طور یکنواخت در کل منطقه 3 تا 4 فوت مربعی (B) پخش کنید، قبل از اینکه برای رنگ بیشتر به ظرف برگردید. در حین حرکت روی دیوار، این فرآیند را تکرار کنید و هر بخش را 30 تا 40 درصد بر روی ناحیه قبلی (C) همپوشانی کنید.

از بالای دیوار به سمت پایین کار کنید تا هر قطره ای که رخ می دهد صاف شود. فشار زیادی وارد نکنید – که باعث ایجاد برجستگی های رنگ در انتهای غلتک می شود – و نگران نباشید اگر می توانید از لایه اول ببینید. هنریکه می‌گوید: «روی صاف و یکدست شدن آن تمرکز کنید و سعی نکنید رنگ را کشیده‌تر کنید.»

 1. نقاشی دیوارها: اطراف را بچرخانید

عکس آنتونی تیولی
برای پنهان کردن بافت ضربه های قلم موی ایجاد شده در حین برش، یک غلتک کم بار را تا حد امکان به گوشه ها یا لبه های تریم نزدیک کنید. در بالای دیوار، برای انجام این کار باید از یک پله بالا بروید. هنگامی که این لایه اول خشک شد، در حدود 90 دقیقه، دنباله نقاشی دیواری، از جمله برش را تکرار کنید و تمام دیوار را با لایه دوم و در صورت لزوم با لایه سوم بپوشانید.

 1. نقاشی دیوارها: تمیز کردن

عکس آنتونی تیولی
پس از خشک شدن رنگ به مدت حداقل 5 تا 6 ساعت – یا در حالت ایده آل، یک شبه – از یک چاقوی کاربردی برای سوراخ کردن لبه های هر شیشه استفاده کنید، سپس غشای پوشش لاستیکی را مانند تصویر بردارید. در مرحله بعد، پنجره ها را ببندید و سخت افزار پنجره، لامپ ها و پوشش های الکتریکی را دوباره وصل کنید. حالا نوار نقاش، کاغذ رزین را بردارید و پارچه ها را بریزید. رنگ های لاتکس به مدت یک تا دو هفته به طور کامل خشک نمی شوند، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرد و غبار، اتاق را به آرامی تمیز کنید و در طول این مدت رنگ را مالش یا مالش ندهید.

با تشکر از: مائورو هنریکه

How to Paint a Room (VIDEO) & Instructions – This Old House

How to Paint a Room Professionally and Get Better Results – This Old House

How to Paint Doors, Windows, and Walls – This Old House

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *