چند نکات مفید برای رنگ امیزی ساختمان

چند نکات مفید برای رنگ امیزی ساختمان

  • نکات مفید برای رنگ امیزی ساختمان:

برای داشتن یک رنگ باکیفیت و خوب در تمامی نقاط خانه ابتدا باید با همه رنگ های ساختمانی اشنایی کامل را داشته باشید پراکه رنگ یکی از اثرگذارترین و با اهمیت ترین مرحله اجرایی یک ساختمان می باشد. اولین موردی که باید در رنگ های ساختمانی به ان توجه کرد این است که باید بدانید ان رنگ مورد استفاده قرار گرفته ایا قابلیت شستشویی را دارد یا نه رنگ های روغنی الکیدی از قابلیت شستشوی بهتری در مقایسه با دیگر رنگ ها دارد اما باید دقت داشته باشید که این رنگ به دو دسته تقسیم می شود رنگ روغنی مات و رنگ روغنی براق که هر کدام از این رنگ ها ویژگی ها و خصوصیات خودشان را به همراه دارند این رنگ ها به تنهایی پوشش مناسبی برای رنگ امیزی یک ساختمان مناسب نیست.

بهتر است بایکدیگر ترکیب کنید تارنگ نهایی شما یعنی رنگ روغنی از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.

دقت داشته باشید که رنگ های روغنی مات و رنگ های روغنی براق هرکدام به تنهایی معایب و مزایایی دارند که با مکمل قرارگرفتن این معایب چندان مرتفع شده رنگ نهایی با کیفیت مطلوبی و زیبایی پیدا خواهد کرد.

رنگ روغنی براق کیفیت بالایی دارد و قابلیت شستشویی را هم دارد و دیرتر کثیف می شوند اما در عوض بدلیل براقیت زیاد این رنگ موجها و پستی های سطح را اشکار می کند که همین دلیل موجب شده که به تنهایی گزینه خوبی برای رنگ امیزی ساختمان نباشد.

نوشته مرتبطی بخوانید  چه رنگی را برای چه مکانهای استفاده کنیم نقاشی ساختمان در ونک ده ونک میرداماد

اما رنگ های روغنی مات برای پوشاندن ترک و عیب های سطح کارتان بسیار خوب بوده و محیط ساختمان را بدون عیب نشان میدهد اما این رنگ از نظر پوشش و کیفیت در سطح پایین تری نسبت به رنگ روغنی براق دارند پس دقت داشته باشید که از مخلوط رنگ روغنی مات و رنگ روغنی براق به اندازه دلخواه خودتان استفاده کنید.

*نکته*

این رنگ دارای بو بوده و زمان خشک شدن این رنگ بسیار دراز مدت است ممکن است سرب تولید کنند

چند نکات مهم درباره رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیک قابل شستشو هستند اما به دلیل نوع و جنس رنگ بهترین گزینه برای رنگ امیزی سقف ها بوده استفاده از این رنگ برای رنگ امیزی سقف موجب میشود که سقف خانه تا حدی بلندتر بنظر برسد و در مدت طولانی دیرتر تغییر رنگ بدهد تمامی رنگ های پلاستیک بی بو هستند.

رنگ های اکرولیک یا رنگ های روغنی بی بو

رنگ های اکرولیک بیشتر به بصورت نیمه براق عرضه میشود که دیگر نیازی به ترکیب رنگ مات و براق ندارد همینطور رنگ های اکرولیک ساختمان کاملا بی بو هستند و دوستدار محیط زیست بوده

رنگ اکرولیک طیف بالایی از رنگ های ساختمانی هستند که با مقایسه بادیگر رنگ ها مزیت خوبی بحساب می ایند طوری که شما میتوانید هر طیف از رنگ های طبیعت را در کاتالوگ رنگ های کامپیوتری اکرولیک پیدا کنید و اجرا کنید.

سرعت اجرایی بسیار بالایی دارند نسبت به رنگ های دیگر زودتر خشک میشود در مدت زمان بسیار کوتاه

انتخاب نقاش خوب

مهم ترین و اساسی ترین بخش در رنگ امیزی انتخاب کردن یک رنگ کار ماهر و حرفه ای و تعیین کننده قیمت رنگ امیزی است درباره رنگ کار ساختمان باید به تجربه اخیر ان اشاره کرد از طرف سازمان فنی حرفه ای کشور ساماندهی شده و به عنوان یکی از عضو اتحادیه نقاشان ساختمان بوده باشد.

نوشته مرتبطی بخوانید  نقاشی ساختمان در جنت آباد

مهارت های لازم را در زمینه رنگ امیزی باید داشته باشد کارت مهارت فنی حرفه ای صادر شده باشد .

قیمت نقاشی ساختمان مسئله ای است که اکثر موجب گمراه شدن کارفرما می شود ساختمان از رنجورشدن رنگ کار ساختمان می شود.

توجه داشته باشید که قیمت مطلوب اتحادیه نقاشان ساختمان از قیمتی که نقاش ساختمان به شما پیشنهاد میکند بسیار بالاتر است اما بدلیل رقابتی بودن کارکنان نقاشی ساختمان قیمت ها را پایین ارائه میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *