نقاشی ساختمان در پونک

 • نقاشی ساختمان در پونک
 • زمان مناسبی در سال را انتخاب کنید
 • مهم است زمانی که نقاشی خارج از منزل را در نظر دارید، اگر زمانی بسیار سرد باشد یا دمای بسیار گرم، ممکن است نتیجه کار خود را از بین ببرید. بنابراین، بهترین زمان برای رنگ آمیزی خانه شما در اواخر بهار یا اوایل پاییز است. همچنین به یاد داشته باشید که پیش بینی آب و هوا را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هوای بارانی را برای رنگ آمیزی انتخاب نکرده اید.
 • سطح خانه را تمیز کنید
 • اگر خوش شانس باشید، تنها آماده سازی اصلی شما باید قبل از کار رنگ انجام شود تا سطح خانه خود را تمیز کنید. از یک شلنگ برای تمیز کردن دیوارها استفاده کنید و برای کثیفی خفیف با یک برس سیم و برای برخی قسمت ها از آب صابون گرم استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از بالا به پایین شستشو داده و قبل از شروع کار با رنگ، زمان کافی برای خشک شدن کامل لازم است.
 • رنگ زائد را حذف کنید
 • اگر رنگ قدیمی و ناقص روی سطح خانه شما وجود دارد، قبل از اینکه بتوانید ادامه دهید، باید آن را پاک کنید. این شامل هر رنگی است که زرد و یا پوسته شده است. تمیز کردن رنگ قدیمی و خرد شده قبل از شروع رنگ تازه بر روی سطح خانه صورت می گیرد. با استفاده از یک برس سیمی و یا برس کاغذی، هر رنگ قدیمی را از سطح خانه پاک کنید و از یک سندبلاست قوی (یا یک تکه کاغذی که در اطراف یک بلوک چوبی پیچیده شده است) استفاده کنید تا سطوح زبر را صاف کنید. اگر هر نوع از رسوبات سخت از رنگ های قدیمی وجود دارد که باید برداشته شوند، ممکن است لازم باشد از یک فرز برقی استفاده کنید که اساسا رنگ را ذوب می کند و سپس آن را از دیوار می کند.
 • تعمیرات لازم را انجام دهید
 • قبل از آغاز نقاشی ساختمان، همچنین باید خانه خود را برای آسیب و نواقص های موجود بررسی کنید. ممکن است به نظر برسد تلاش اضافی است، اما باعث اطمینان شما از خانه خواهد شد. در اطراف محل رنگ آمیزی به دنبال شکاف ها و شکستگی ، زنگ، کپک و … را بررسی نمایید. فقط به دیوارهای بیرونی نگاه نکنید و همه قسمت ها را بررسی کنید. توجه به محوطه اطراف پنجره ها و درهای که ممکن است فرورفتگی قدیمی که نیاز به بتونه داشته باشد. هر نوع زنگ باید برداشته شود و در صورت نیاز رنگ پوسته پوسته شده از بین برود. بخش های نمای ترک خورده نیاز به پر شدن و شستشو دارد، قسمت های سست لبه ها باید تعمیر شود و لکه های نشتی باید رفع شود.
 • محاسبه کنید که چقدر نیاز دارید
 • این یک ایده خوب است تا قبل از اینکه نقاشی را آغاز کنید، رنگی که میخواهید به آن نیاز دارید. این احتمال از بین رفتن رنگ را از بین می برد. برای برآورد میزان رنگ مورد نیاز، محیط خانه و ارتفاع خانه را اندازه گیری کنید، و آنها را از یکدیگر متمایز کنید. این کار به شما مقدار رنگ لازم را نشان می دهد. با این حال، یک ایده خوب این است که کمی رنگ اضافی به این تعداد برای حصول اطمینان اضافه کنید. در برآورد رنگ به یاد داشته باشید که برخی از سطوح دیوار بیرونی – مانند تیرچه، سنگ تراشی و گچ – ممکن است رنگ ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر از دیوارهای مسطح باشد. روش استفاده ممکن است بر روی نوع رنگ مورد نیاز شما تاثیر بگذارد – میزان رنگ مورد استفاده در پمپ هوا و برس یا غلطک باهم متفاوت است.
 • قبل از شروع به نقاشی، می توانید یک پوشش از پرایمر را به سطح خانه خود اضافه کنید. پرایمر پایه خوبی برای رنگ ارائه می دهد و به آن کمک می کند که عمر طولانی تر داشته باشد، زیرا از عناصر محافظت می کند. شما نیاز به استفاده از Primer در برخی از قسمت های حساس از خانه، به خصوص اگر از هر گونه چوب خام و یا قسمت های فلزی استفاده می کنید. اگر برای اولین بار خانه خود را نقاشی و ر رنگ آمیزی می کنید یا اگر به طور چشمگیری رنگ خانه خود را تغییر دهید، ابتدا باید پرایمر بکار برید. نوع پرایمر مورد استفاده شما بستگی به نوع رنگ دارد. اگر برنامه ریزی شما استفاده از رنگ لاتکس است، نیاز به پیش نیاز لاتکس دارید. اگر از رنگ حلال استفاده کنید، نیاز به آغازگر حلال پایه، و اگر شما از رنگ های فلزی استفاده می شود، نیاز به یک آغازگر فلز دارید.
 • رنگ خود را انتخاب کنید
 • یک رنگ بیرونی با کیفیت بالا مانند لاتکس ۱۰۰ درصد اکریلیک را انتخاب کنید. این یک رنگ بهتر، سریع تر خشک می شود و در بلندمدت با دوام تر است. رنگ را با درصد بالاتری از جامدات به دست بیاورید. با توجه به سبک و نمای خانه خود، اطمینان حاصل کنید که رنگ مکمل سقف آجر یا سنگ است.نمونه هایی از رنگ و نقاشی های خود را در یک قسمت از خانه تان تست کنید. تا از رنگ انتخابی مطمئن شوید.
 • رنگ خود را مخلوط کند
 • اگر شما چند قوطی رنگ را بخرید، باید تمام رنگ ها را با هم مخلوط کنید.این به خاطر این واقعیت است که رنگ دسته های مختلف می تواند کمی متفاوت باشد، حتی اگر به معنای یکسان باشد. مخلوط کردن آنها با یکدیگر رنگ ثابت را تضمین می کند.
 • روش استفاده از رنگ را تعیین کنید
 • این که آیا شما از یک قلم مو، غلتک یا اسپری رنگ برای رنگ آمیزی خانه خود استفاده می کنید در نهایت موضوع ترجیح شخصی است. هر روش مزایای خود را دارد: استفاده از یک قلم مو، کنترل بیشتری بر روی نقاشی می دهد، با استفاده از یک غلطک باعث می شود که کار کارآمد تر داشته باشید و استفاده از پمپ باد رنگی را پوشش می دهد.
 • بسیاری از افرادی که برای اولین بار نقاشی خانه خود را انجام می دهند، ترجیح می دهند از یک قلم مو استفاده کنند، زیرا به شما اجازه می دهد تا بر هر متر مربع خانه را کنترل کنید. برای استفاده قلم مو خود را به رنگ بزنید سپس قلم مو را در برابر دیوار در نقاط مختلف در یک خط افقی حرکت دهید. برگردید و به عقب و جلو رنگ کنید تا نقاط خالی را پر کنید و پوشش خوبی را فراهم کنید.
 • برای استفاده از غلتک، آن را در رنگ رول کنید تا تمام طرفها به طور مساوی پوشیده شوند، سپس رنگ را به دیوار و به بالا و پایین به شکاف پر می کنیم.
 • برای استفاده از پمپ رنگ، رنگ انتخاب شده خود را به پمپ بریزید. پمپ را به صورت عمودی، حدود ۳۰ سانتیمتر از دیوار نگه دارید. پمپ را به طور مداوم به عقب و جلو حرکت دهید، حرکت را قبل از کشیدن ماشه به منظور جلوگیری از مناطق رسوبات سنگین رنگ انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که هر قسمت جدید تقریبا ۲۰ سانتی متر همپوشانی داشته باشد. با استفاده از تکنیک اسپری و عقب رول: تکنیکاسپری و عقب نورد یک روش خاص برای سرعت و انعطاف پذیری آن است، اما به دو نفر نیاز دارد. این شامل یک نفر با استفاده از یک پمپ است که به سرعت رنگ دیوار را پوشانده و فرد دیگری پشت سرش را با یک غلتک رنگ آمیزی می کند.
 • کار از بالا به پایین
 • همیشه هنگام نقاشی از بالا به پایین و از چپ به راست کار کنید. کار کردن از بالا به پایین اجازه می دهد تا هر قطره از رنگ که چکه می کند را پوشش دهید، و این در حالی که رفتن از چپ به راست کمک می کند تا شما به سرعت هر گونه از نقاط که ممکن است فراموش کرده اید را شناسایی و برطرف نمایید.
 • توجه: در هنگام کار در صبح، رطوبت شبانه را از دیواره ها خشک کنید.
 • نقاشی در زیر آفتاب
 • شما می خواهید در طول روز سایه کار کنید، دور از نور مستقیم خورشید، و این می تواند کیفیت نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.  هنگام استفاده از نردبان، به ویژه موارد قابل تمیز، بسیار مراقب باشید. هنگام ایستادن در نردبان، هرگز نباید بیش از یک دست فاصله داشته باشید. در عوض، شما باید در یک نوار افقی تا آنجا که می توانید رسم کنید، سپس حرکت نردبان در سراسر ان قسمت برای ادامه نقاشی در همان خط. اطمینان حاصل کنید که نردبان خود را از طرف به سمتی شیب نکنید و آن را در حدود یک چهارم طول کلی آن از پایه خانه قرار دهید.
 • نوبت دوم رنگ آمیزی
 • برای بار دوم رنگ آمیزی را اعمال کنید هنگامی که مقدار زمان توصیه شده برای خشک شدن رنگ طی شد، باید برای بار دوم رنگ آمیزی کنید – اگر زمان و بودجه اجازه می دهد. ست دوم حتی پوشش محافظتی بیشتری برای خانه شما ارائه می دهد. این کار پس از پایان بهتر به نظر می رسد. اگر یک رنگ زنده پر جنب و جوش برای منزل خود انتخاب کرده اید، ست های دوم اغلب برای زنده ماندن رنگ ضروری هستند.
 • تر و تمیزتر رنگ کنید
 • هنگامی که رنگ آمیزی کامل می شود وقت آن رسیده است که به عقب بر گردیم و ترمیم رنگ کنیم، این می تواند بسیار وقت گیر باشد، اما واقعا نتیجه کار رنگ آمیزی حرفه ای خواهد بود. به طور معمول برای نقاشی زنجیرها یک قلم مو پیشنهاد می شود، زیرا این امکان را به شما می دهد که با دقت نقاشی کنید، با این حال یک رول کوچک ۱۵ سانتی می تواند به سرعت بخشیدن به فرآیند، به ویژه در زمان جلو و عقب، کمک کند.
 • همانطور که با نقاشی راهروها، شما باید بر روی نقاشی تر و تمیز از سمت بالا به پایین رنگ آمیزی کنید – ابتدا با دیوار خانه شروع کنید، سپس میله های چوبی و نرده ها را انجام دهید، سپس پنجره های طبقه دوم، پنجره های اولین طبقه، درها و در نهایت پایه ها را رنگ آمیزی کنید.هنگامی که پنجره ها را نقاشی می کنید، باید شیشه را از رنگ محافظت کنید، با پوشاندن نوار پوشاننده یا با استفاده از یک سپر رنگی محافظت کنید. هنگام نقاشی توجه ویژه ای به سقف پنجره می دهیم، زیرا با باران و بر اثر آب و هوای بد می توانند بیشتر از سایر نقاط فرسوده شوند. در صورت لزوم به آنها ۲ یا ۳ ست رنگی زده و فراموش نکنید که قسمت های زیر را نیز نقاشی کنید. در حالت ایده آل، شما همچنین باید درب را از لولای خود بردارید و قبل از نقاشی آن را روی زمین بگذارید، ابتدا در یک طرف و سپس روی آن کار کنید. این امر باعث می شود که چهارچوب های قاب و درب را نیز رنگ آمیزی کند.
 • در نقاشی دقیق و تزئینات، ما آماده هستیم که به شما در دستیابی به یک نگاه حرفه ای کامل کمک کنیم. همشهریان گرامی در پونک ، کرج و تهران ، امروز تماس بگیرید
نوشته مرتبطی بخوانید  نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *