نحوه شستن رنگ روغنی

از پرسش های متداولی که مشتریان عزیزمان از ما سوال می کنند این است که چطور میتوان رنگهای روغنی را شستشو داد؟
در جواب به این سوال باید گفت که از مزیت هایی که رنگهای روغنی دارند قابلیت شستشوی این نوع رنگهاست چون نفوذ پذیری آب در این رنگها خیلی کم است به صورتی که می تواند تا حدودی در مقابل نم و رطوبت به عنوان عایق عمل نماید.
در ضمن باید برای شستشوی این گونه رنگ باید در اجرای آن به مواردی توجه شود که وظیفه نقاشان ساختمانی است و باید قبل از اجرای کار این مورد را با کارفرما در میان بگذارند:

۱-جهت اینکه ما بتوانیم لکه ها و چربیهایی را که در سطوح وجود دارند باید حدالامکان رنگ براقیت زیاد داشته باشد به عنوان نمونه موقع ترکیب و ساخت رنگ ۳۰ درصد از نوع مات و ۷۰ درصد از رنگ روغنی مخلوط شود.
۲-اگر در آینده می خواهید رنگ دیوارها قابلیت شستشو داشته باشد هیچگاه نباید رنگ مات به تنهایی به کار گرفته شود که این مورد از نکات کلیدی و مهم است.
۳-جهت اینکه مواد شوینده در زمان شستشو بهترین تاثیر را داشته باشد باید سطوح نقاشی و رنگ آمیزی بدون هیچگونه برجستگی و کاملا صاف باشد.

با توجه به نکات ذکر شده در بالا ما رنگی با قابلیت شستشو را خواهیم داشت و جهت شستن رنگ روغنی می شود از مواد شوینده ای مانند ریکا، پودر تاید و یا شامپو استفاده کرد به نحوی که با دقت با این مواد شوینده کف درست کنیم و سپس لکه ها و دیوار را سابیده و با پارچه نمدار سطح را پاک نمایید تا زمانی که لکه ها از بین بروند.

نوشته مرتبطی بخوانید  علت پوست پوست شدن رنگ روغنی | نقاشی ساختمان در هفت جو .سمین دشت کرج

طریقه شست و شوی رنگ روغنی

توجه: برای شستشوی سطوح نقاشی شده با رنگهای روغنی به هیچ وجه از موادی مانند جوهر نمک، محلول های رخشان و یا وایتکس استفاده ننمایید.

گروه نقاشی ساختمانی حامی پیشرو در خدمات رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان با کادری مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *