رنگ و روحیات انسان

رنگ و روحیات انسان

انسان حال حاظر درک کرده است که هرآنچه در وجودش به صورت بیماری ظاهر می گردد، درمان آن نیز باز از درونش مقدور و میسر می شود. انسان امروزی در کنار یافته ها و کشفیات علم پزشکی و از طرفی درک واقعیات وجودی خود در برابر افق وسیع نقاشی ساختمان قرار دارد که هر لحظه برای رسیدن به موهبات آن تلاش دارد و باور داریم که انسان در زمان های آینده به آنچه که برایش بعید بوده نائل می شود.

در صورتی که شرایط خاص جغرافیایى کشورها را که مبحثی منطقه‌‏اى است کنار بگذاریم، خواهیم دید که تلاشی در خور تحسین نشده تا رنگ‌ها جهانى گردند. به عنوان مثال سرخ رنگى گرم می باشد و دارای طول موج بالایى است این رنگ را ما می‌بینیم که وقتى شخصى مهم یا رهبر یا فرمانده‏‌اى در یک کشور مهمان می باشد زیر پاى او پهن می‌کنند. در واقع زیرپاى بزرگان قوم پهن می‌کنند تا یک استقبال گرم و باشکوه را برپا کنند و می‌دانند که رنگ قرمز بیان عظمت، شکوه و جلال و قدرت را دارد. ما ندیدیم که یک قالى آبى یا زرد و یا سفید زیرپاى بزرگان مهمان پهن کنند. این‌ها علامتى است که رنگ‌ها به عنوان الفباى بین‌‏المللى ارتباطات تصویرى و ارتباطات رنگى در حال تکوین است. معنا و مفاهیم رنگ‌ها و ارزش‌‏هاى عاطفى آن‌ها خیلی مهم است. رنگ‌هایى است که دریافت ذهنى آن‌ها براى ما مبهم می باشد. در این سایت ما سعى داریم به یک سرى از این مبهمات پاسخ دهیم. مفاهیمى که تا حدى مبهم هستند در بین ما مشترک هستند. چرا؟ ما از رنگى خوشمان می‌آید؟ یا چرا رنگى را رد می‌کنیم؟

نوشته مرتبطی بخوانید  ایده های نقاشی ساختمان برای پذیرایی

رنگ درمانی

مساله رنگ درمانی یا درمان دردها به وسیله رنگها مقوله ایست که به علم پزشکی پیشرفته امروزی مربوط می گردد، درد در بدن انسان ایجاد می گردد و درمانش نیز در خود انسان و در جهان هستی می باشد. لذا تأثیر پذیری از رنگها برای درمان مشکلات فیزیکی و روانی مقوله ایست که امروزه در بین روانشناسان تثبیت گردیده است و از این طریق بسیاری از مشکلات را درک می نمایند و تلاش بسیاری در رفع آن می کنند و از طرفی شخصیت فرد و قابلیت های آن نیز به وسیله رنگها مشخص می گردد.

رنگ سفید

می توان گفت رنگ سفید در بنیه تمامی طیفها نهفته و مجتمع شده است. در سایه این رنگ ، سیستم انرژی فرد تمیزتر می گردد و فرد می تواند خودش را از آلودگیها نجات بخشد. رنگ سفید متظاهر کننده احساسات نبوغ و استعدادهای بالقوه فرد بوده و رنگی می باشد که نبوغ و توانائیهای فرد را تقویت می کند و برای تمامی بنیه های رنگی مناسب تشخیص داده می شود. سئانسهای درمان را که شروع می کنید ، بهتر است با این رنگ آغاز کنید و اگر کارتان نیز به پایان رسید، باز با این رنگ خاتمه دهید. این رنگ موجب می گردد که شما بتوانید توازن انرژی و نیرو را در رد مورد درمان فراهم کنید و از طرفی موجب می شود که نیرو و توان و روحیه را به فرد مورد درمان تزریق کنید. یکی دیگر از خصوصیات رنگ سفید این است در صورتی که با رنگ های دیگر آمیخته شده و استفاده شود بسی نیرومندتر شده و تأثیراتش بیشتر می شود.

نوشته مرتبطی بخوانید  نقاشی ساختمان در آپادانا

رنگ سیاه

رنگ سیاه نیز به مانند سفید در تمامی طیفهای نوری متمرکز و مجتمع شده است. سیاه در ورای پرده ای در هم ریخته و آشفته مخفی شده است. بسیاری از افراد از این رنگ به عنوان رنگ درمان کننده احتراز می جویند ولی در اثنای درمان به وسیله رنگ ها گاهگاهی از رنگ سیاه استفاده می شود. زیرا بارها شنیده ایم که این رنگ در برخی موارد بسیار مفید است. این رنگ در زمانی که فرد دچار مشکلات روحی شده و بسیار آشفته می باشد می تواند حالت آرام بخش و حفاظت کننده را ایفاء نماید. این رنگ موجب می گردد که احساسات زنانه در افراد به حرکت بیفتد و همین امر موجب می شود که در وجودشان انرژی مغناطیسی نیرومندی را حس کنند. باز هم رنگ سیاه از جمله رنگ های موثری است که بایستی توجه شود که به اندازه مناسب مورد استفاده قرار گیرد . زیرا اگر رنگ سیاه در لباسهای مورد استفاده به وفور مورد استعمال قرار گیرد باعث میگردد که فرد دچار افسردگی گردد.

اجرای نقاشی ساختمان خود را به ما بسپارید تا با هنرمندی نقاشان ما منزل و خانه خود را روحی تازه ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *