رنگ سال ۲۰۱۸

 • رنگ سال ۲۰۱۸ و هارمونی‌های آن نه‌تنها به افراد در انتخاب لباس یا طراحی دکوراسیون کمک می‌کند بلکه صنایع مُد و دکوراسیون را هم جهت‌دهی می‌کند. با ما همراه باشید تا با رنگ سال ۲۰۱۸ و نحوه‌ی به کارگیری آن بیشتر آشنا شوید.
 • مردم در سرتاسر جهان هر روز بیشتر مجذوب رنگ‌ها می‌شوند و توانایی رنگ‌ها در انتقال پیام‌ها و معانی عمیق را بیشتر درک می‌کنند؛ به همین دلیل طراحان و برندها باید در به‌کارگیری رنگ‌ها برای الهام‌بخشی و تاثیرگذاری روی دیگران استفاده کنند. در همین راستا رنگ سال می‌تواند در مشخص کردن جهت‌گیری‌های استراتژیک به برند ها و طراحان کمک کند.
 • مؤسسه‌ی رنگ پنتون هر ساله مطالعات دقیقی بر روی روند رنگ‌ها و رفتار افراد در مواجهه با رنگ‌ها انجام می‌دهند. در این مطالعات کوچکترین موارد را از قلم نمی‌اندازد و فیلم‌ های سینمایی، ماشین‌های پرطرفداری که هنوز وارد بازار نشده‌اند، کوچکترین رفتار مشتریان از قبیل احساساتی شدن، تعریف کردن و … را هم مورد بررسی قرار می‌دهند. در نهایت رنگ سال بر اساس این روندها و گرایش‌های افراد انتخاب می‌شود. رنگ سال پنتون بیشتر به این معناست که چه رنگی در دنیای طراحی در حال رشد است و در حقیقت نیاز امروز دنیای ما را در رنگ منعکس می‌کند. همه ساله بسیاری از طراحان و تولید کننده‌گان در سراسر جهان با موسسه پَنتون همکاری می‌کنند تا برای رنگ‌های مورد استفاده شان در طراحی محصول، مُد، بسته بندی محصولات و چاپ تصمیم بگیرند. پیش‌بینی این مؤسسه برای رنگ سال ۲۰۱۸ رنگ بنفش پررنگ (Ultra Violet) بوده است.
 • مؤسسه‌ی پنتون به صورت تخصصی بهترین رنگ‌ها را به صورتی تکی و در قالب هارمونی ها ارائه کرده است که برای همراهی با رنگ سال ۲۰۱۸ حیرت‌انگیزند. این ترکیب رنگ‌ها در موارد مختلفی کاربرد دارند اما اگر می‌خواهید بیشتر و تخصصی‌تر ترکیب رنگ‌های مناسب هر صنعت را بررسی کنید باید با مؤسسه‌ی پنتون وارد مذاکره شوید.
 • این رنگ به دلیل قدرت و غلظتی که دارد بیشتر جلب توجه می‌کند. یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید این رنگ را با غلظت کمتری در ظاهر خود به کار ببرید استفاده از مواردی نظیر کیف، کفش، روسری و شال است. البته گوشواره های نخی منگوله‌دار در سال ۲۰۱۷ نیز موج عظیمی در زیورآلات را به خود اختصاص دادند و به نظر نمی‌آید در سال ۲۰۱۸ این روند رو به رشد متوقف شود، به‌خصوص آنکه رنگ سال ۲۰۱۸ جلوه‌ای منحصر به فرد از این گوشواره‌ها ایجاد می‌کند.
 • با پوشیدن یک پلیور، بلوز،‌ تی‌شرت، مانتو یا پالتو می‌توانید مقداری زیادی از این رنگ را استفاده کنید. به‌طور کلی طرح‌های ساده برای به‌کارگیری این رنگ در مقادیر زیاد استفاده شده‌اند اما اگر هم لباس‌های طرح‌دار با این رنگ را دوست دارید باید انتخاب‌تان هوشمندانه باشد و از دور شلوغ و شلخته به نظر نرسید. برای انتخاب راحت‌تر از هارمونی‌های رنگ زیر کمک بگیرید.
 • به کارگیری رنگ سال ۲۰۱۸ در دکوراسیون و طراحی داخلی
 • استفاده از این رنگ با شکوه حتی به مقدار کم هم تاثیر زیادی از خود به جای می‌گذارد، به همین دلیل به کارگیری این رنگ بدون کاهش قدرت آن ممکنه است دلهره آور باشد. از رنگ‌ سال ۲۰۱۸ در قسمت‌هایی از خانه استفاده کنید که زمان زیادی را در آنها نمی‌گذرانید، مانند درب‌های ورودی، راهروهای خانه یا راه پله‌ها؛ در این صورت می‌توانید از این رنگ به بهترین نحو در خانه استفاده کنید بدون آنکه در آن غرق شوید و آرامش‌تان مختل شود. از آنجایی که رنگ بنفش به نوعی انرژی را در فضا پراکنده می‌کند، انتخاب خوبی برای به کارگیری در محیط کار است.
 • به کار گیری رنگ سال ۲۰۱۸ در محیط کار
 • اگر می‌خواهید از این رنگ به جز این مکان‌ها استفاده کنید مطمئن شوید که نور کافی در این مکان‌ها وجود دارد. این رنگ را با نورها و رنگ‌های طبیعی ترکیب کنید تا از غلظت آن کم شود و فضا تاریک به نظر نرسد. اگر هم آن‌قدر به این رنگ علاقه‌مند هستید که می‌خواهید کل اتاق یا یک دیوار بزرگ را به این رنگ اختصاص دهید از سایه‌های روشن‌تر آن استفاده کنید تا تمام توجه را به خود اختصاص ندهد و جایی هم برای توجه به سایر قسمت‌ها بماند. در همین راستا می‌توانید از لوازم تزئینی دیواری مثل انواع آویزها، ساعت، تابلو نقاشی و … هم استفاده کنید.
 • در صورتی که تغییرات دکوراسیون اساسی برای‌تان سخت و پرهزینه است به تغییرات کوچک فکر کنید مانند تغییر پارچه‌های کوسن‌ها، فرش‌های کوچک، تعویض لوازم تزئینی و … . برای حفظ لطافت فضا می‌توانید از گل‌های با تناژ بنفش مانند لاله، سنبل یا ارکید استفاده کنید.
 • رنگ سال ۲۰۱۸ در تغییر دکوراسیون جزئی
 • متخصصان علاوه بر به‌کار گیری این رنگ با رنگ چوب‌های روشن، رنگ‌های زیر را پیشنهاد می‌کنند؛ بهتر است برای ترکیب‌های آبی از سایه‌های روشن‌تر استفاده شود. استفاده از رنگ یاسی هم برای افرادی که در جست‌وجوی ایجاد محیطی آرامش‌بخش‌تر هستند، انتخاب خوبی برای همراهی با رنگ سال است. رنگ‌های سفید، کرم، خاکستری و مشکی به خوبی با این رنگ ست می‌شوند. ترکیب نوعی از رنگ‌های نارنجی با رنگ سال، برای ایجاد محیطی پرانرژی و زنده فوق‌العاده به نظر می‌رسد.
 • پیشنهاد متخصصان برای همراهی با رنگ سال ۲۰۱۸
 • ایجاد یک نقطه‌ی کانونی، مانند قرار دادن مبلمان بنفش رنگ، راهی آسان برای اضافه کردن این رنگ به فضای خانه‌ شماست. البته این نقطه‌ی کانونی را به کمک موارد دیگری ازجمله تابلوها و فرش‌های بزرگ، رنگ دیوار، کاغذ دیواری و… می‌توان ایجاد کرد.
 • دکوراسیون به کمک رنگ سال ۲۰۱۸
 • برای استفاده از این رنگ بهتر است روی دیوارها سایه‌های سرد کار شده باشد. برای سرویس‌های بهداشتی و حمام نیز استفاده از کاشی‌هایی با طرح بنفش فکر خوبی به نظر می‌رسد. سنگ آمیتیس هم یکی از سنگ‌های پرانرژی و زیبا برای دکوراسیون است که از قضا رنگ آن به رنگ سال ۲۰۱۸ نزدیک است و می‌توانید در فضاهای مختلف خانه حتی در سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده کنید.
نوشته مرتبطی بخوانید  نقاشی ساختمان در غرب تهران ۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *