آموزش ساخت ذهن ثروت ساز و موفق

شما روزانه 70000 فکر می کنید. این 70000 شانس است که خودتان را بسازید یا خود را خراب کنید .

اگر خودتان را نامگذاری کنید، به توانایی های خود شک کنید و تصمیمات خود را حدس دوم بزنید، به عملکرد خود آسیب می زنید (و به احتمال زیاد سلامت جسمی و روانی خود را نیز به خطر خواهید انداخت ). اما خبر خوب این است .
که می توانید طرز فکر خود را تغییر دهید.

در اینجا پنج تمرین وجود دارد که مغز شما را برای شادی و موفقیت آموزش می دهد:

 • 1. بین نشخوار فکری و حل مسئله تفاوت قائل شوید.
  فکر کردن در مورد استراتژی هایی که به شما کمک می کند بر یک مانع غلبه کنید مفید است، اما تصور اینکه خود را قادر به تحمل درد نیستید سازنده نیست. هر وقت متوجه شدید که برای مدت طولانی به چیزی فکر می کنید، یک دقیقه فکر کنید که آیا در حال نشخوار فکری هستید یا مشکل را حل می کنید.

اگر فعالانه در حال حل یا جلوگیری از مشکلات هستید، به پردازش ادامه دهید. اما، اگر به سادگی چیزهایی را که قبلاً اتفاق افتاده تکرار می‌کنید یا درباره چیزهایی که نمی‌توانید کنترل کنید، پیش‌بینی‌های فاجعه‌بار انجام می‌دهید، کانال را تغییر دهید. بلند شوید و کاری انجام دهید که ذهنتان را از این موضوع دور کند و مغزتان را روی فعالیت‌های سازنده‌تر متمرکز کنید.

از لیست سایت های آموزش موفقیت دیدن کنید:
http://s55.ir
http://mar2mak.ir
http://tmfy.ir
http://w32.ir
http://shobadeha.ir
http://seopishro.ir
http://jetl.ir

 • 2. همان نصیحتی را که به یک دوست قابل اعتماد می کنید، به خودتان بدهید.
  اگر مانند اکثر مردم هستید، به احتمال زیاد بیش از حد از خودتان انتقاد می کنید . اما شکست دادن خود و بزرگ‌نمایی اشتباهات فقط شما را پایین می‌آورد.

مطالعات ، شفقت به خود را به همه چیز از بهبود رفاه روانی و تصویر بهتر بدن تا افزایش ارزش خود و افزایش انگیزه مرتبط می‌دانند. بنابراین عادت کنید که با خودتان به همان روشی که با یک دوست مورد اعتماد صحبت می کنید صحبت کنید.

 • 3. به احساسات خود برچسب بزنید.
  بیشتر مردم از صحبت کردن یا نشان دادن احساسات خود بیزارند. در نتیجه، بسیاری از مردم کاملاً از احساسات خود فاصله گرفته‌اند، که حتی تشخیص احساسات خود در هر لحظه را برای آنها دشوار می‌کند.

و هنگامی که بزرگسالان به احساسات خود برچسب می زنند، اغلب این کار را به شیوه ای غیر مستقیم انجام می دهند. به جای اینکه بگوییم «احساس ناراحتی کردم»، ممکن است کسی بگوید: «در گلویم توده‌ای داشتم» یا «چشم‌هایم اشک ریخت». یا، به جای گفتن «من واقعاً عصبی هستم»، ممکن است کسی بیشتر بگوید: «در شکمم پروانه دارم».

هر روز چند دقیقه را به شناخت وضعیت عاطفی خود اختصاص دهید. به احساسات خود برچسب بزنید و در نظر بگیرید که چگونه این احساسات ممکن است بر تصمیمات شما تأثیر بگذارد.

در اینجا لیستی از سایت های آموزشی مرتبط به ما معرفی می شود:
http://papoy.ir
http://mehreyas.ir
http://2nya.ir
http://novinup.ir
http://mobarezh.ir

چه در مورد چیزی در زندگی شخصی خود احساس غمگینی داشته باشید، چه نگران اتفاقی در دفتر باشید، اگر از آنها آگاه نباشید، احساسات شما به سایر بخش های زندگی شما سرایت می کند.

 • 4. احساسات خود را با منطق متعادل کنید.
  چه با یک تصمیم سخت مالی روبرو شده باشید، چه با یک معضل خانوادگی مواجه شده اید، بهترین تصمیم خود را زمانی می گیرید که بتوانید احساسات خود را با منطق متعادل کنید. وقتی احساسات شما بالا می رود، برای افزایش تفکر منطقی خود قدم بردارید.

بهترین راه برای متعادل کردن احساسات خود این است که لیستی از مزایا و معایب انتخاب های خود تهیه کنید. خواندن بیش از این لیست می تواند به حذف بخشی از احساسات از تصمیم کمک کند و شما را برای گرفتن بهترین تصمیم ها مجهز کند .

 • 5. شکرگزاری را تمرین کنید.
  قدردانی با بسیاری از فواید جسمی و روانی از جمله شادی مرتبط است. حتی یک مطالعه نشان داد که افراد سپاسگزار 25 درصد شادتر هستند.

بنابراین، چه عادت کنید که هر روز صبح در مورد چیزهایی که برای آن سپاسگزار هستید صحبت کنید، یا قبل از خواب در یک دفترچه سپاسگزاری بنویسید، مغز خود را آموزش دهید تا به دنبال خوبی های زندگی باشد. این می تواند ساده ترین و در عین حال موثرترین راه برای افزایش رفاه شما باشد.

 • یک ذهنیت سالم ایجاد کنید
  صحبت هایی که با خودتان دارید تأثیر عمیقی بر زندگی شما دارد. اگر می خواهید به بزرگترین پتانسیل خود برسید، مهم است که عضلات ذهنی خود را بسازید. هر روز مغز خود را تمرین دهید و به مرور زمان، مغز خود را برای شادی و موفقیت آموزش خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *